Kamp malzemeleri…Özellikle yaz ayları geldiğinde tatil yapmak için çeşitli alternatifleri değerlendiririz. Bunlar arasında bir ev kiralamak ya da otelde kalmak gibi seçenekler bulunmaktadır. Ancak bunlar klişeleşen tatil seçenekleridir. Eğer her zamankinden farklı bir tatil hayal ediyorsanız aynı zamanda doğayı keşfetmeyi istiyorsanız sizin için oldukça ideal bir seçenek var. Kamp yapmak. Eğer kamp yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle hangi kamp malzemelerini yanınıza almanızı bilmeniz gerekir. Aksi halde zor durumda kalabilirsiniz.

kamp malzemeleri nelerdir
kamp malzemeleri nelerdir

Kamp yapmak oldukça zevkli bir süreçtir. Ancak yanınızda götüreceğiniz malzemeler kamp sırasındaki konforunuz ve ihtiyaçlarınız için oldukça önemlidir. Özellikle otostop ile şehirden şehre, ülkeden ülkeye yolculuk ediyor ve zaman zaman kamp atıyorsanız kamp malzemelerinizin ağırlığına ayrıca dikkat etmelisiniz. Çünkü gereksiz her şeyi sırt çantanıza atarsanız bazılarını yolda bırakmak zorunda kalabilirsiniz J  Peki, ister arabanız kamp yerlerinden birine giderek kamp yapın, isterseniz bir gezgin olun fark etmez, yanınızda mutlaka bulundurmanız gereken malzemeler nelerdir?

Kamp Sırasında Yanınıza Almanınız Gereken Kamp Malzemeleri

Kamp yapmaya karar verdiğinizde yanınıza alacağınız malzemeler sizin için hayat kurtarıcı olabilir. İşte mutlaka edinmeniz gereken kamp malzemeleri ve daha fazlası…

Kamp Çantası

Kamp çantası, kamptaki rahatlığınız için en önemli noktadır diyebiliriz. Çünkü bir anlamda evinizi sırtınızda taşımanız gerekecek. Bu anlamda sırtınız ile çantanızın doğru orantıda olmasına ayrıca özen göstermelisiniz. Bunun için kamp çantası satın alırken içinin dolu olmasına ve bu halde denemeye çalışın. Bu kamp çantası seçimi için oldukça güvenilir bir yöntemdir.

kamp malzemeleri nelerdir, kamp çantası
kamp malzemeleri nelerdir, kamp çantası

Bunların yanında kamp yapma konusunda acemiyseniz kamp çantasını satın almak yerine bir arkadaşınızdan ödünç alabilir ya da kiralayabilirsiniz. Kamp konusunda deneyim kazandıkça kendinize sağlam ve kullanışlı bir kamp çantası almaya karar verebilirsiniz.

Kamp Çadırı

Evet, kamp çantanızı satın aldınız. Peki, içine koymanız gerekenler neler? Tabi ki bir kamp çantasında bulunması gereken kamp malzemeleri arasında kamp çadırı yer alıyor. Kamp çadırı olmadan kamp yapmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Ancak kamp çadırı satın aldıktan sonra mutlaka evinizde kendiniz kurmayı deneyin. Bu kamp esnasında sıkıntı yaşamanızı önleyecektir.

kamp malzemeleri nelerdir, kamp çadırı
kamp malzemeleri nelerdir, kamp çadırı

Kamp alanına çadırınızı kurdunuz. Peki, bundan sonra ne yapacaksınız? Çadır kurulumu sonrasında kamp çantanızdan kamp matınızı çıkarın. Ardından uyku tulumunuzu da çıkarın ancak yatana kadar açmayın. Yine çadırınızın kapı bölgesini içeriden ve dışarıdan açık bırakmaya dikkat ediniz.

Uyku Tulumu

Kamp yapacağınız alana ulaşımınızı kendi aracınız ile gerçekleştirecekseniz uyku tulumu almanıza gerek yok. Çünkü aracınızın bagajına battaniye gibi sizi soğuktan koruyacak malzemeleri koyabilirsiniz. Ancak böyle bir imkânınız yoksa mutlaka bir uyku tulumu edinin ve kamp çantanızda bulundurun.

kamp malzemeleri nelerdir, kamp tulumu
kamp malzemeleri nelerdir, kamp tulumu

Bunun yanında uyku tulumunuzu kendi boyunuza ve kilonuza uygun şekilde seçmeye özen gösterin. Aksi halde kampta geçireceğiniz geceler kâbusa dönüşebilir.

Kamp Matı

Kamp yerleri arasından kendinize en uygun olanını tercih ettiniz ve yola çıktınız. Eğer kamp matı almayı unuttuysanız sizi zorlu bir kamp süreci bekliyor diyebiliriz. Çünkü kamp çadırınızın içerisine mat yerleştirmediğiniz sürece rahat bir uyku çekemezsiniz. Bunun yanında ısı yalıtımı açısından da bir mat satın almanızda yarar var.

kamp malzemeleri nelerdir, kamp matı
kamp malzemeleri nelerdir, kamp matı

Martların boyutları genellikle standarttır. Ancak çeşit olarak rulo mat ve şişme matları sayabiliriz. Eğer ilk etapta daha uygun kamp malzemelerinden satın almak istiyorsanız, ucuz kamp malzemeleri satanlardan bu malzemeleri edinebilirsiniz.

Diğer Kamp Malzemeleri

Kamp denince akla gelenler arasında sayabileceğimiz malzemeler yukarıda sayılanlar ile sınırlı değildir elbette. Yanınıza almanız gereken diğer kamp malzemelerini şöyle sıralayabiliriz;

kamp malzemeleri nelerdir
kamp malzemeleri nelerdir
 • Kafa Lambası
 • Çakı/Bıçak
 • Çakmak/Kibrit
 • Balta
 • Yedek Pil
 • İlk Yardım Seti
 • İç çamaşırı, çorap, yedek pantolon ve tişört
 • Sabun
 • Tuvalet Kâğıdı
 • Çöp poşeti
 • Matara
 • Yiyecek
 • Çanak/Çömlek

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz