Kamp yapmak, özellikle farklı tatil alternatifleri arayanlar için oldukça iyi bir seçenektir. Üstelik sadece yaz mevsiminde değil, dört mevsim ülkemizin cennet köşelerinde kamp yapma şansınız bulunmaktadır. Ancak kamp için en uygun mevsim şüphesiz ki yaz mevsimidir. Ülkemizde pek çok karavan kamp yerleri ve deniz kenarı kamp alanları bulunmaktadır. Bunların arasından birisini tercih ederek mükemmel bir tatil yapabilirsiniz.

kamp yerleri
kamp yerleri

İster bir karavanınız olsun isterse de farklı yollardan kamp alanlarına ulaşın fark etmez. Ülkemizde kam yapabileceğiniz pek çok yer bulunuyor. Peki, Türkiye’de kamp yerleri nerelerdir?

Türkiye Kamp Yerleri

Muğla, Akyaka Orman Kampı

Eğer deniz kenarı kamp yerleri arasından bir tercihte bulunmak isterseniz Akyaka tam da size göre bir kamp alanı diyebiliriz. Ülkemizin bu cennet köşesinde kamp yapmak size de iyi gelecek. Çünkü kamp alanına adım attığınız andan itibaren yeşilin ve mavinin büyüsüne kendinizi kaptıracaksınız.

Kamp Yerleri, Muğla Akyaka Kamp Alanı
Kamp Yerleri, Muğla Akyaka Kamp Alanı

Muğla Akyaka Orman kampının müthiş bir deniz manzarası var. Bir yanınızda denizin eşsiz manzarasını seyrederken diğer yandan da yeşilin huzur verici görüntüsüne şahit olabilirsiniz. Bu mükemmel kamp alanında bol bol yürüyün, gezin ve yüzün. Bunun yanında çadır kamp yerleri ve fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız, internet üzerinden fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Antalya, Olympos Kamp Alanı

Antalya kamp alanları denince akla ilk olarak Olympos geliyor. Burası tarihi dokusu ve doğası ile sizi bambaşka duygulara götürecek. Burada hem doğanın yeşiline hem de denizin mavisine doyacaksınız. Olympos’ta kamp yapmak isterseniz dört mevsim burayı ziyaret edebilirsiniz. Ayıca bu kamp alanı Antalya Havaalanına da 97 km. uzaklıkta yer alıyor.

Çanakkale, Bozcaada Kamp Alanı

kamp yerleri, bozcaada kamp alanı
kamp yerleri, bozcaada kamp alanı

Bozcaada kamp alanı, adanın güneyinde yer alıyor. Burada yemyeşil çam ağaçları yer alıyor. Kamp alanı denize yaklaşık 200 metre uzaklıkta yer alıyor. Eğer bu kamp alanını tercih etmek isterseniz Mayıs ve Ekim ayları arasında açık olduğunu bilmenizde yarar bulunmaktadır. Bozcaada kamp alanı en yakın havaalanına 56 km. uzaklıkta yer alıyor.

Diğer Kamp Alanları

Kapadokya Kaya Camping

kamp yerleri, kapadokya camping
kamp yerleri, kapadokya camping

Eğer Kapadokya’da kamp yapmayı düşünürseniz, Kaya Camping’i tercih edebilirsiniz. Kamp alanının çevresi ağaçlar ile çevrilidir. Bu eşsiz yerin yakınlarında yer alan balon ve peri bacaları turlarına katılabilirsiniz.

Muğla, Fethiye Kabak Koyu

kamp yerleri, kapak koyu
kamp yerleri, kapak koyu

Muğla kamp alanları arasında tercih edebileceğiniz bir diğer mekân ise Kabak Koyu’dur. Bu eşsiz güzellikteki koyda dilediğiniz kadar kamp yapabilirsiniz. Ancak dikkat edin. Çünkü bu koyun mavisine ve yeşiline vurulup geri dönmek istemeyebilirsiniz. Koy, özellikle çadır kampı için oldukça ideal bir yer.

Bursa, Uludağ Çobankaya Kamp Alanı

kamp yerleri, kapak koyu
kamp yerleri, kapak koyu

Bursa Uludağ, kış sporlarının zirve yaptığı bir yer. Ancak aynı zamanda harika bir kamp alanıdır. Özellikle şehirden uzak bir tatil yapmayı düşünüyorsanız kamp çadırınızı da alıp Bursa, Uludağ Çobankaya kamp alanını ziyaret edebilirsiniz. Yaz sezonunda hizmet veren bu kamp alanı, Bursa Yenişehir Havalimanı’na yaklaşık olarak 60 dakikalık mesafededir.

Cunda Ada Kamp Alanı

kamp yerleri, cunda kamp alanları
kamp yerleri, cunda kamp alanları

Balıkesir kamp alanları arasında en çok tercih edileni Cunda Ada Kamp Alanı’dır. Midilliye bakan yüzü, yemyeşil doğası ve masmavi deniziyle bu ada size müthiş bir tatil vadediyor. Üstelik kamp alanı hem çadır hem de karavan kampı için yıl boyunca hizmet sunuyor.

Antalya, Kaş Camping

kamp yerleri, Antalya, Kaş kamp alanları
kamp yerleri, Antalya, Kaş kamp alanları

Hem denize hem de Kaş merkeze yürüyerek ulaşabileceğiniz harika bir alan olan Kaş Camping sizin için unutulmaz bir kamp deneyimi sunuyor. Alanda hem karavanınız hem de çadırınız ile kamp yapabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz