Ana Sayfa Türkiye Akdeniz Bölgesi Kaş’ta Gezilecek Yerler | Kaş’ta Nerede Kalınır?

Kaş’ta Gezilecek Yerler | Kaş’ta Nerede Kalınır?

0
411
Kaş'ta gezilecek yerler
Kaş'ta gezilecek yerler

Ülkemizde yaz tatili için tercih edilebilecek birbirinden güzel pek çok tatil yeri vardır. Ancak bunların arasında en bakir kalanlardan birisi, yeşili ve mavisi ile kendisine hayran bırakan Kaş’tır. Keşfedilmeyi bekleyen Kaş; upuzun plajları, antik kentleri, doğal zenginlikleri ve kendine has kültürel yapısı ile mutlaka görülmesi gereken tatil yerleri arasındadır. Özellikle yaz tatili için sadece deniz, kum ve güneş üçlüsünü aramayan, aynı zamanda tarihi mekânları da keşfetmek isteyenler için Kaş tarihi yerleri ile oldukça idealdir. Eğer siz de hem kültürel hem de deniz tatilini bir arada yapmak istiyorsanız tatiliniz için Kaş’ı tercih edebilirsiniz. Peki, Kaş’ta gezilecek yerler nerelerdir? İşte Kaş’ta görülmesi gereken yerler ve daha fazlası…

Kaş'ta gezilecek yerler
Kaş’ta gezilecek yerler

Kaş’ta Gezilecek Yerler

Kaş’ta gezilecek yerler nerelerdir sorusuna yanıt vermeden önce, bilmeyenler için Kaş nerede sorusunu yanıtlamakta fayda vardır. Kaş, Antalya ilinin batısında yer alan bir tatil beldesidir.

Kaş'ta gezilecek yerler
Kaş’ta gezilecek yerler

Batısında Eşen Çayı ile Muğla’nın Fethiye ilçesinden ayrılır. Yine doğusunda Demre ile komşu olan ilçenin tam karşısında ise, Yunanistan’a bağlı Meis Adası yer almaktadır. Ayrıca Kaş’ın kıyı uzunluğu ise yaklaşık olarak 70 km’dir. Evet. Kaş nerede sorusunu kısaca yanıtladığımıza göre artık Kaş’ta görülmesi gereken yerler nerelerdir sorusunu cevaplamaya başlayabiliriz.

Kaş'ta gezilecek yerler
Kaş’ta gezilecek yerler

Patara Antik Kenti

Kaş’ta gezilecek tarihi mekânlar denildiğinde akla ilk gelenlerden birisi Patara Plajı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kaş Patara Plajı, yapılan arkeolojik kazılar sonucu M.Ö 8. yüzyılda inşa edildiği ortaya konulan bir antik kenttir. Antalya antik kentleri arasında yer alan bu tarihi kent, aynı zamanda Likyalılara da ev sahipliği yapmıştır.

Kaş'ta gezilecek yerler
Kaş’ta gezilecek yerler

Kaputaj Plajı

Kaş plajları arasında yer alan Kaputaj Plajı, Kaş tatili sırasında mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yerdir. Turkuaz rengi ile kendisine hayran bırakan bu Akdeniz plajı, Kanyon ağzı plajı olarak da adlandırılabilir. Yine bu plaj, muhteşem manzarası ile Kaş’ta gezilecek yerler listesinde yer almayı fazlasıyla hak etmektedir.

Kaş'ta gezilecek yerler
Kaş’ta gezilecek yerler

Saklıkent Kanyonu

Kaş’ın doğal güzellikleri denildiğinde ilk akla gelen Saklıkent Kanyonu’dur. Bu kanyon yakın zamana kadar bilinmiyordu. Ancak bir çoban tarafından keşfedilmesi sonrasında ise en çok ziyaret edilen Kaş turistik mekânları arasında yer almaya başlamıştır.

Kaş'ta gezilecek yerler
Kaş’ta gezilecek yerler

Xanthos Antik Kenti

1988 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan Xanthos Antik Kenti, Likyalıların yaşadığı bir kentmiş. Perslerin egemenliğine girmesi ile birlikte önemli bir nokta haline gelen bu kent, Roma ve Bizans İmparatorluklarına da ev sahipliği yapmıştır.

Kaş'ta gezilecek yerler
Kaş’ta gezilecek yerler

Kalkan

Kaşta gezilecek yerler arasında mutlaka görmeniz gereken Kalkan, 3000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Yakın zamana kadar belde olarak anılan Kaş Kalkan, artık Kaş’a bağlı bir mahalle olarak bilinmektedir. Yine Kalkan tatiliniz sırasında fark edeceksiniz ki bu tatil beldesi diğerlerine göre korunmuş durumda. Bunun nedeni ise yakın bir zamana kadar Kalkan’a ulaşım konusunda büyük sıkıntı çekilmesidir. Bu da beldenin bakir kalmasına neden olmuştur.

Kaş'ta gezilecek yerler
Kaş’ta gezilecek yerler

Noel Baba Kilisesi

Kaş Noel Baba Kilisesi, Kaş ve Finike arasında yer alan Demre ilçesindedir. Aziz Nicholas anısına yapılan kilise, Kaş’ta tarihi mekânları arasında ziyaret edebilecekleriniz arasında yer almaktadır. Özellikle kilisenin taban kaplamaları ve freskler, ziyaretçiler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

Kaş’ta Nerede Kalınır?

Kaş'ta gezilecek yerler
Kaş’ta gezilecek yerler

Kaş’ta gezilecek yerler kadar merak edilen konulardan birisi, Kaş’ta nerede kalınır sorusudur. Aslına bakılırsa Kaş’ta konaklama için tercih edilebilecek pek çok alternatif mevcuttur. Bu alternatiflerinden birisi de Kaş otelleri olarak karşımıza çıkar. Eğer Kaş’ta ucuz otel arıyorum diyorsanız, sizin için buraya tıklayarak en uygun fiyatlı Kaş otelleri hangileri öğrenebilirsiniz.

Kaş'ta gezilecek yerler
Kaş’ta gezilecek yerler

Bunların yanında Kaş’ta otelde konaklamak sizin için sıkıcı bir durum ise, Kaş kamp alanları sizin için pek çok alternatif sunar. Bu alternatifleri görmek ve Kaş kamp alanı fiyatları ile ilgili bilgi almak için yine buraya tıklayabilirsiniz.

Kaş'ta gezilecek yerler
Kaş’ta gezilecek yerler

Yine Kaş’ta tatil yaparken aynı zamanda kendisini evinde hissetmek isteyenler için en ideal seçenek ise Kaş kiralık villa seçenekleridir. Bu villalar arasında lüks villa, ekonomik villa, jakuzili villa, doğa manzaralı villa ve deniz manzaralı villa gibi pek çok seneği mevcuttur. Bu seçenekler arasından özellikle deniz manzaralı ve muhafazakâr villa kiralayarak; gözlerden uzak bir tatil yapabilir, her gün Kaş’ın eşsiz manzarasına uyanabilirsiniz. Seçim sizin 🙂

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz