Ana Sayfa Türkiye Ege Bölgesi Kelebekler Vadisi Nerede? | Kelebekler Vadisi’nde Konaklama

Kelebekler Vadisi Nerede? | Kelebekler Vadisi’nde Konaklama

0
277
Kelebekler Vadisi nerede
Kelebekler Vadisi nerede

Yeşilin ve mavinin buluştuğu cennet mekân Kelebekler vadisi, bakir kalmayı başarmış nadir tatil yerlerinden birisidir. Özellikle tatil köyünde konaklamaktan sıkılanların en önemli adreslerinden birisi olan Fethiye Kelebekler Vadisi, yüksek tepelerin arasında kalarak kendisini korumayı başarmış bir doğa güzelliğidir. 1987 senesinde Farayla köylülerinden satın alınarak koruma altına alınan Kelebekler Vadisi böylece imara da kapatılmıştır. 350 metreye varan sarp kayalıklar ile çevrili bu yere neden Kelebekler Vadisi denmiş diye düşünüyorsanız hemen cevabını verelim. Çünkü burada 80’den fazla kelebek türü yaşamaktadır. Ayrıca Kaplan kelebeği diğerlerinin arasında en meşhur olanıdır. Kelebekler Vadisi, özellikle son dönemlerde popüler tatil merkezleri arasında yer almaktadır. Ancak nerede olduğu bilmeyenler mutlaka vardır. Peki, Kelebekler Vadisi nerede ve Kelebekler Vadisi ulaşım imkânları ne durumda? İşte tüm bu soruların cevabı…

Kelebekler Vadisi nerede
Kelebekler Vadisi nerede

Kelebekler Vadisi Nerede?

Kelebekler Vadisi, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı ve Ölüdeniz sınırları içerisinde yer alan bir cennet vadidir. Vadide bulunan kelebek çeşitlerinin yanında ilgi çeken en önemli unsurlardan birisi, Faralya köyünde yer alan ve 50 m’den vadiye dökülen şelaledir. Yine şelale vadi ortasından geçen dere ile beraber Akdeniz’e dökülür.

Kelebekler Vadisi nerede
Kelebekler Vadisi nerede

Kelebekler Vadisi tarihi incelendiğinde ise M.Ö. I.V yüzyıla kadar götürülebilmektedir. Likyalıların “Perdicia” olarak adlandırdığı bazı kalıntılar, vadinin hemen üzerinde yer almaktadır.

Kelebekler Vadisi nerede
Kelebekler Vadisi nerede

Kelebekler Vadisine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Kelebekler Vadisi nerede sorusunun ardından en çok merak edilen, Kelebekler Vadisi’ne nasıl gidilir sorusudur. Kelebekler Vadisi araçla ulaşım seçeneğini tercih edecek olursanız öncelikli olarak Muğla-Fethiye’ye gelmeli ve ardından dolmuşlara binerek Ölüdeniz’e ulaşmalısınız. Ölüdeniz Plajı’ndan Kelebekler Vadisi tekne servisine binmeniz gerekmektedir. Ancak Kelebekler Vadisi tekne saatleri dışında vadiye ulaşmak isterseniz, zodyak bot da talep edebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi Tekne Saatleri:

Kelebekler Vadisi ve Ölüdeniz arası: 9:30 -13:00- 17:00

Ölüdeniz ile Kelebekler Vadisi arası: 11:00 -14:00 – 18:00

Kelebekler Vadisine ulaşım için havayolunu tercih etmek isterseniz, Kelebekler Vadisi’ne en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı’dır. Diğer en yakın olanı ise Antalya Havalimanı’dır.

Kelebekler Vadisi nerede
Kelebekler Vadisi nerede

Kelebekler Vadisi’nde Nerede Kalınır?

Kelebekler Vadisi’nde konaklama için tercih edilebilecek birçok seçenek mevcuttur. Bunlar; otel, bungalov ve campingdir.

Kelebekler Vadisi Otelleri

Bölgede konaklanabilecek oteller arasında;

  • Montana Pine Resort
  • Nautical
  • Tonoz Beach
  • Zakros Exclusive
  • Montenegro Motel yer almaktadır.
Kelebekler Vadisi nerede
Kelebekler Vadisi nerede

Ancak otelde konaklamak yerine Kelebekler Vadisi bungalov seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi nerede
Kelebekler Vadisi nerede

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı

Kelebekler Vadisi nerede sorusundan sonra en çok merak edilenlerden birisi de Kelebekler Vadisi kamp alanları nerede sorusudur. Vadiye tekneyle vardığınızda sahile inmeniz ile kamp alanlarına ulaşmış oluyorsanız. Kelebekler Vadisi kamp fiyatları 2019 ise belli durumlara göre değişiklik gösterir. Ocak-Şubat aylarında küçük çadır 120 TL, büyük çadır ise 135 TL’dir. Sezon açıldığında ise fiyatlar değişir. Bu durumda küçük çadır 150 TL, büyük ise 165 TL’dir. Ancak kendi çadırınız ile giderseniz 30 TL gibi bir indirim uygulanabiliyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz