Ana Sayfa Türkiye Akdeniz Bölgesi Salda Gölü Nerededir? | Salda Gölü Konaklama

Salda Gölü Nerededir? | Salda Gölü Konaklama

0
644
Salda Gölü nerede
Salda Gölü nerede

Salda Gölü, son dönemlerde Instagram nedeniyle popülerliği artan ve fark edilen bir yer olmuştur. Türkiye’nin Maldivleri olarak da adlandırılan bu yer, kendisine gösterilen ilgiyi hak edecek bir doğal güzelliğe sahiptir. Mars’ın yüzey özelliklerine sahip dünya üzerindeki ikinci yer alan Salda Gölü, büyüleyici güzelliği ile gezginlerin uğrak noktalarından birisidir. Özellikle amatör fotoğrafçıların akın ettiği bu doğa harikası gölün nerede olduğu ise merak konusudur? Peki, Salda Gölü nerede ve burada konaklama için herhangi bir alternatif var mı? İşte tüm bu soruların cevabı…

Salda Gölü nerede
Salda Gölü nerede

Salda Gölü Nerede?

Yeşil ve mavinin buluştuğu bir nokta olan Salfa Gölü, bembeyaz kumları ile eşsiz bir görüntü sergilemektedir. Haftanın tüm stresini atmayı sağlayacak kadar huzur dolu bu yer, Burdur’un Yeşilova ilçesinde yer almaktadır. Burdur merkeze yaklaşık olarak 4 km. uzaklıkta yer alan Salda’gölüne nasıl gidilir diye soracak oluranız, İstanbul’dan kendi aracınız ile yaklaşık 632 km. yol kat etmeniz gerekmektedir. Bu da7 saat 39 dakika gibi bir süreye karşılık gelir.

Türkiye’nin en derin 3. gölü olarak da bilinen Salda Gölü’ne ulaşım için otobüs yolculuğunu da tercih edebilirsiniz. Ardından Burdur merkezden yeniden otobüse binerek Salda Gölü’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

Salda Gölü’nde Konaklama

Salda Gölü nerede sorusundan sonra en çok merak konusu olan ise Salda Gölü’nde konaklama var mıdır sorusudur. Aslına bakılırsa Salda Gölü çevresinde konaklanabilecek sadece tek bir otel yer almaktadır. Çünkü gölün çevresi sit alanı olarak kabul edilmiştir. Bu da yeni yapılaşmaların önlenmesini ve gölün doğasının korunmasını sağlamaktadır. Ancak konaklama için iyi bir alternatif arıyorsanız Yeşilova merkezindeki otellerden birinde konaklayabilirsiniz.

Salda Gölü nerede
Salda Gölü nerede

Salda Gölü konaklama fiyatları ise oldukça uygundur. Ancak bu durum yaz dönemi için geçerli değildir. Çünkü yaz aylarında göle olan ilgili giderek artar. Bu da otel fiyatları üzerinde direkt olarak etkili olmakta ve fiyatların artmasına neden olmaktadır. Ayrıca otellerde yer bulmak da oldukça güç bir hal almaktadır.

Bunların yanı sıra Yeşilova merkezde yer alan otellerden birisi Berliner Otel, diğeri ise Görenser Otel’dir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz